Anonimos - Qikat Krejt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1...ANONIMOS
QIKAT KREJT MANIKENE // TU NGJYROS ME LLOJ LLOJ NGJYRA
SE NUK DOKET SHUM TE BUKUR // MUNOHEN ME GJET SHUM MNYRA
QIKAT KREJT QIKAT KREJT // JON KA DOKEN ME SHUM FTYRA
QIKAT KREJT QIKAT KREJT // PO NDRYSHOJN SIKUR NATYRA
UN PO FOLI QKA PO SHO // NUK PO FOLI QKA PO NI
JOM KA FOLI QKA KOM PA // SE ME TO UNE NUK RRI
DAL QYTETIT ECI RRUGES // I SHO KREJT ME PASQYRE
MU POM DOKET SE DI QYSH // SI MI BO VETES SEHIRE

2...ANONIMOS
MUNOHEN TASH ME BO EMER // RRIN KAPAK ME VIAJPI
KREJT ME ZEMER TA THOT N'SY // VEQ DIQKA MI QIT ME PI
E BOJN FTYREN SI PLLASTIK // KA DY SHERKA TU I QIT
KUR MENOJN SE DOKEN MIR // NUK DOJN VENIN ME LIVRIT
AS NI QIK S'MUJ ME PA // NESE NUK O NATYRAL
UNE KREJT I KISHA DHON // JU ME NEJT ORIGJINAL
MENJA MADHE NUK PJU SHITET // UN PE SHO SA HER PO DAL
TU EC RRUGES HIQ PA T'NJOFT // TA QET DOREN TA BON NAL

3...ANONIMOS
MU POM DOKET SHUM PALIDHJE // ME KA 3 KUR PI SHO N'LIDHJE
PO MUNONA MI KUPTO // PO SHUM SHTIR O MI RA N'FIJE
KREJT I DI KREJT I NJO KREJT I NI KREJT I SHO
KREJT MENOJN VEQ PER TO? // A UN MENOJ VEQ PER NJO
NASHTA ME FOL PAK MA SHUM // PO MENOJ MOS E TEPROJ
PO DU TASH TA PERFUNDOJ // SE KREJT QIKAT JON NI LLOJ
SE ME FOL HALA MA SHUM // NASHTA SHUM JU OFENDOJ
JA MAJN VETES SHUM MA NALT // PO ME SEN SI KRAHASOJ

1.REFRENI
PO QUDITNA JU ME SHTIKLLA SA SHPEJT // JENI TU RRIT
JU ERDH KOHA MU BO NUSE // N'TESHA T'BARDHA PA E DIT
HIQ PER SEN MOS T'JAV NIN // S'KENI PER QKA MU MERZIT
BONU GRU SHUM E MIR // E KUR T'LIND KQYRNI THMIT
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)