Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha - Me Ka Zen Maraku Me Nji Cuc Matjane

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Më ka zanë maraku
Me nji cucë matjane
Si lule zambaku
Moj vetullgajtane.
Ref.:
Lum o lum për mu’
Moj fëllanzë e malit.
Bukur m’i ke lëshu’
Balluket e ballit.

Fjalën kur ta dhash-e
Besën që të due.
Ditën kur të pash-e
Ata sytë e tu-e.
Ref.:
Fol o fol me gojë
Nuse malësore!
Mori cucë matjane
Zemrën se ç’ma more!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)