Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Ibrahimi - Dimrin Ma Bere Behar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
trendafil esht dashuria
lule gjemba qe te dyja
asnjeri deri me sot
vec e vec si ndau dot

ref.
ti o zemer ti o zemer
mua qe nga dit e par
si nje enderr si, nje si nje enderr
dimrin ma bere behar
iku vera dhe pranvera
iken dhe stinet e tjera
ndaj un si kuptova fare
me ty kam vetem behare

ref

ndryshe esht kjo dashuri
se provoji asnjeri
kater jan stinet e vitit
nje e vetme stin e shpirtit

ref.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)