Më mbaj mend (për 1 muaj)

Teuta Kurti - Mos Pi Mo

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
4 tekila 2 margarita e 3 mohito
gjakun e ki t'embel si mjalta
shum po ta han, zonja moskito

nale o zemer bone veq me temen,
mer dit pushimi, nga hidherimi,
se neser qohesh ne sabah,
me ke ... nuk je ka i grah

Mo mo mo mo, mos pi mo
se shum pe dojn
e ja teprojne,
mo mo mo mo, mos pi mo
hajde e lojna
se mir ja bojna

mire ja bojm.. mos pi mo

Ti ke shfaros 4 tekila 2 margarita e 3 mohito
mir pa u knaq
nuk shkojm te shpia
edhe pse gicin zonjat moskito

nale o zemer bone veq me temen,
mer dit pushimi, nga hidherimi,
se neser qohesh ne sabah,
me ke .. je ka i grah

Mo mo mo mo, mos pi mo
se shum pe dojn
e ja teprojne,
mo mo mo mo, mos pi mo
hajde e lojna
se mir ja bojna

mire ja bojm.. mos pi mo

hej mo mo mo, mo veq nje dit
hej mo mo mo, duhet pakez mu flladit
hej mo mo mo, mere t'shkurt
hej hej hej hej hej...

Mo mo mo mo, mos pi mo
se shum pe dojn
e ja teprojne,
mo mo mo mo, mos pi mo
hajde e lojna
se mir ja bojna
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)