Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Shtate Zymbylat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mu aty ke shtatë zymbylat
Ku kënojshin oh të shtatë bylbylat
Amon amon ne, amon e
Ku kënojshin oh të shtatë prihere
Ata dimnin e bojshin vere
Ata dimnin e bojshin vere
E hej, hej aman

Nëpër fushat bari o bylbylo
Oh me lule t’beharit
Oh bylbylo oh
Oh neper fushat bari o bylbylo
Oh me lule t’beharit
Oh bylbylo oh

Ç’osht kjo goce
O qy rrin mas dere
Shtima kryt o moj vash ezmere
Amon amon e, amon e
Ezmerja more sa m’pa mue
Uli kryte, uli kryte
mor tu menu
Eh hej amon

Nëpër fushat bari o bylbylo
Oh me lule t’beharit
Oh bylbylo oh
Oh nëpër fushat t’barie o bylbylo
Oh me lule t’beharit
Oh bylbylo oh

Mu n’aty more n’atë kënete
Ku çelin oh zymbylat vetë
Amon amon-e amon-e
Ku çelin oh zymbylat vetë
Bojshin hije, bojshin hije
mor për dy vetë
Eh hej, hej amon

Nëpër fushat bari oh bylbylo
Oh me lule t’beharit oh bylbylo oh
Nëper fushat bari oh bylbylo oh
Oh me lule t’beharit oh bylbylo oh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)