Më mbaj mend (për 1 muaj)

Noizy - Kush Na Tregon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Noizy:

Yeaaah Atehere femij ( ja ku po kthena perseri )
Kush me treggonn - kush me tregon si bohet repii

E kom nji flet n'zemer - me emra sekret (per)
gzime e idhnime - e per shok ne kurbet (per)
Drit apo terr - a parajs apo ferr
jom me shok deri n'dhe - deri kur t'bona skèterr

Tregoj dashni - per vllazni me tonelata
jom aty krejt bashk - ku na nxen nata
plot kallabllak - se spaska ven mu ul
karrika tavolina me miliona per dur

Kena P**a pa fund - dhe Q*jme deri kur smun
celularin nuk e shofim deri kur t'krym pun (lal)
ama do bari man - sillma nji kile man
hajde mere barin shqipe - kur ta coj nje zile man
t'** nonen n'**** - barin nuk din me pru
tani n'gjo, nonen ta boj - shqipe kshu i lajm durt

hastaliavista baby... (haaa) hastalavisa ( ja ku po kthena perseri )

A.K:

Drejt per drejt prej rruge - Ja Ku Kthena perseri
Noizy Ak Shadow jena flak - CDI
Lajme T'keqija Vin - Patrullim per Inat-G
mere grupin me vete - Se per tjeter grupa ski

OTR ne qarkullim - Kshu qe thirrni policin
Kena ardh me ta bo damin - Ule zanin mos ta nij
Numer Nji ne cdo rrethin - Stili thjesht i qarte
Menjeher t'lo pikpytje - sepse Flowi ka mar flak

Epo, na jena mbreter - nuk ka tjeter kot sa lodhesh
Sa her, na bojna veper - shkruja n'leter qe t'na njofesh
edhe, kur bonja rrepin - per vetin gjithmon t'vertetin
kurse, shoqnia mbeshtetin rrepin - tu ngju realitetin

Se ne, e bojna drejt - se me drejten marr respekt
nese, rruget nxu - osht se t'nxun ne cdo aspekt
dashni, tregoj per ta - sikur tregojn per mu
edhe, mesazh te qarte - POLICIS : MOS MU AFRUUUUU (TE NE)

Shadow:

Boom Boom ca? - futem prap per bela
coje n'hava - se do me l'shu dicka
Klik edhe Klak flak - nez si cakmak strak
Gjasht'mdhjet prap - hic pa ta bo t'gjat

OK, cmendemi pak - Ak dridhe 1 me t'gjat
zinjo(noizy)coje pak ma nalt - qe kur ta l'shoj ti djegi n'qark
era ndryshim - simbolet per ne ta dim
se pa ne nuk ka shkelqim - ska kuptim , kundershtim

Tjeter SKA - Jemi ne t'tjer nuk ka
hedhin syt gjith'kah - po si ne nuk munesh me pa.
tjeter SKA - Jemi ne n'ket Dynja
Gjithkush munet me sha - po n'ket loj ne mbretrojm hala

tjeter SKA - bojm ca t'dujm n'ket "rrospi"
hyna, kullosim, lozim pak po prap ( JA KU PO KTHEHNA PERSERI )
Haaaa - Kta Kujtojn se jom ngi??
jom i musht plot mren - mjer Kujt i zbrazem permbi...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)