Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Ku Po Shkon Me Ato Dimi?

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi të bardha?

Hej aman-aman-aman
sonte jam te nana.

[Refreni]:
O syn-o i zi (hopa)
lum nana për ty (hajde).
Për sy e vet'lla
ishalla vjen apet.

Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi të kuqe?

Hej aman-aman-aman
sonte po shkoj nuse.

[Refreni]

Oh ku po shkon moj rrushja lalës
me dimi lahuri?

Hej aman-aman-aman
sonte jam te burri.

[Refreni]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)