Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Kenga Ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Zemër ti mos me lër pa fjalë
Dua t'ia them e dua t'ia marrë
Sa herë vij edhe shkoj
si frymë të kërkoj
Ne gjak më jë futur pa ty s’mund të rroj

Me bëhesh det edhe me bëhesh valë
Me than një lot edhe me ndez një mall
Sa herë vij edhe shkoj si frymë të kërkoj
Ne gjak të kam kënga ime moj, ehehej

E pasur jam se ty të kam
Nuk jam ne tokë e asgjë s’me ndal

REF:
Sot që këngën ma ke fal më lër ta ndaj
Nuk ka ngjyrë e nuk ka fjalë muret se mbajnë
Tokën qiellin e bën bashkë harron e fal
Se me deh e me mban gjallë asgjë s’me ndal, ehehej

Sa herë për ty etja do me marr
Do vij të pij e buzën do ta lag
Sa here vij edhe shkoj si frymë të kërkoj
Jeton ti edhe un jetoj, ehehej

E pasur jam se ty të kam
Nuk jam ne tokë e asgjë s’me ndal

REF:
Sot që këngën ma ke fal më lër ta ndaj
Nuk ka ngjyrë e nuk ka fjalë muret se mbajnë
Tokën qiellin e bën bashkë harron e fal
Sa me deh e me mban gjallë asgjë s'me ndal, ehehej

REF:
Sot që këngën ma ke fal më lër ta ndaj
Nuk ka ngjyrë e nuk ka fjalë muret se mbajnë
Tokën qiellin e bën bashkë harron e fal
Sa me deh e me mban gjallë asgjë s'me ndal, ehehej
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)