Më mbaj mend (për 1 muaj)

Avni Mehmeti - Me Sy Të Përlotur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në rrug do t'takohemi serisht nje dite
un afer saj dhe ti afer tij
lotet do rrjedhin befas pa prit
e zemrat do ndalen perseri

me sy te perlotur do te shikoj
kjo dashuri na iku e shkoi

(Ref 2x)
T'shikoj ne sy eren tende e ndjej
e imja sje ngrohtesi tek ty zgjej
kte dhimbje dot me nuk mund ta duroj
per ne te dy tani gjithqka mbaroi

Shikimin ne qast nga ti do ta kthej
nje buzeqeshje do ta rrembej
do t'dua te hidhem ne perqafim
e di skam te drejte o shpirti im

me sy te perlotur do te shikoj
kjo dashuri na iku e shkoi

(Ref 2x)
T'shikoj ne sy eren tende e ndjej
e imja sje ngrohtesi tek ty zgjej
kte dhimbje dot me nuk mund ta duroj
per ne te dy tani gjithqka mbaroi
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)