Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mariza Ikonomi - Potpuri Popullore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne nje arre ne nje o moj, lendine trendeline moj trendeline
shoh dy vajza qe o moj po rrine trendeline moj trendeline
njera qe ndizte o moj shamine trendeline moj trendeline
tjetra fliste o per dashurine trendeline moj trendeline
o mor djale mor djale i ri a ke kall noi qarshi a ke pa tan me sy
o mor djale mor djale i ri a ke kall noi here qarshi
a ke pa molla me sy
une mollet i kam pa faqet tuja me kan pergja zgjata doren me i perla mollaxhiu nuk me la o o nuk me la
o mor djale mor i ri a ke kall noi here qarshi a ke pa gajetan me sy
o mor djale mor djale i ri e ke kall noi here qarshi a ke pa filxhan me sy une filxhanin e kam pa syte e tu me kan perngja zjata doren me i perla, filxhaniu nuk me la o o nuk me la
e buzeqesh goca hajde ne dritare
e buzeqesh djali , djali te rri beqare
e lake lake , lake bubulake e laen tate ce bone merake
e lake lake , lake bubulake e lalen tate e ce bone merake
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)