Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Lulekuqja E Kosoves

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I
Eu asnjë fjalë s'i shpëtoj o prej goje
Nanë moj sa shumë duroj
Hej hej nan moj sa shumë duroj

Eu shkuma t'bardha i dilshin prej goje
Shokët nan s'i tregoj
Hej hej shokët nan s'i tregoj

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

II
Eu flioj jetën për idealet
Vdiq nanë moj që t'jetojë
Hej hej vdiq nanë moj që t'jetojë

Eu u shembëlltyra e saj anembanë
Në shekuj nanë do të jetojë
Hej hej në shekuj nanë do të jetojë

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë

...

Ref...x2
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Gjakovës
O ne me mall të kujtojm o Ganimete
Jo jo s'ke vdek Lulkuqa e Kosovës
Ganimet moj krenaria jonë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)