Më mbaj mend (për 1 muaj)

Real Flori - Nje Her E Pergjithmon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pjesa e Pare:

Nje engjull diku n'ersir mbijeton
Nje dhimbje ne zemer hala triumfon
Mbisundon ni terror nje sy diku qan
I betum para zotit lufton per vatan
Nje vit shum i rand Nje vit shuume i Gjor
Sa femij jetima na ran dhe dershmor
Nje komb e atdhe shqiptari me gjak
Apet n'troje tona sundon ktu ni sllav
Kallxo vllau jem ku kem e ku jem
S'mjaftun sa terror ushtrun permbi ne
Sa gjak duke derdh sa lot duke qar
Harrum kush kem dje sot me vlla na perchan
Na ndan mori nan Shoh kudo vrrasje
Nvend mu perchaf shikojna vllavrasje
Dashje pa fund ky sen na mungon
Le qe dhash jet per vend po edhe kta e harrun

Refreni:

Nuk duam jeten me shka
Nuk duam t'kemi kufi
Duam nje her e pergjithmon
Kjo tok t'quhet Shqipri

Pjesa e dyte:

Nje nan o ka qan diku po gjemon
Nje vaj qe ka mrena si thik pervelon
Ky dielli qe shihet so dielli liris
Asht dielli qe njihet si fundi errsis
Diku trimi atdheut larguar familjes
Luftoj per vatanin s'frigona ma dhimbjes
Shpresa nzemer liri per atdhe
Per nje tok e nje gjak ILIRID Memedhe
U ben gati ca vte qe nana po qan
Pret djalin e saj nese vjen per bajram
Diku nje nat te gjat dikush lajmeron
Ngushllime se djali t'dha jeten per komb
Mos qaj nana jem po cho kryt perpjeeet
Per ty dhe vatanin dhe nje her dho jeet
Sa malli um mer mos gabo me qar
Se ma mir te vdes se tjetojna nen shka

Refreni:

Nuk duam jeten me shka
Nuk duam t'kemi kufi
Duam nje her e pergjithmon
Kjo tok t'quhet Shqipri
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)