Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eliza Hoxha - Perballe Vetvetes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shikoj në pasqyrë
e shoh veten time,
flas me të por ajo s'më kupton.
Një dilem
një udhëkryq më shumë
një histori qe kurr nuk mori fund
Thon se koha shum gjera do ti sherooojj
sa do qe i kujtojn e ne fund e kuptojn
se rruget tona ndryshoojjnë heret apo von..

Ref x2:
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
por vetes dot nuk ja pranon
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..

Vetja të mjafton
vetem kur e kuptoon
jeta ka kuptim vetem kur është mision
një rrugëtimm
plot pasion e shpresë
shijon vertetë vetëm kur vetja t'jeshh
dhe është koha që asnjëherë nuk ndalonn
dhe ne fund e kuptojm
ndoshta mund te jetë vonë
që veten ta korigjojmm
por me nuk është njësoj

Ref.
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
por vetes dot nuk ja pranon
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..

Në mes asaj qe duhesh
dhe asaj qe deshiron te jesh
duhet te gjendesh vetë
të gjendesh vetëëë..

Ref.
Ka do qe shkon e vjen
në mes 2 botesh ti je
(ka do që shkon)
por vetes dot nuk ja pranon
(huuuoooo)
nooo nooo noooo
shumë vite pas do lëmë
kujtime dhe deshira
rendesi ka vetem kujt i perket..
(rendesi ka vetem,vetem,vetem)
Kujt i perket..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)