Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alvinn - Ain't No Sunshine

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
shpirti mthahet si lulja e fundit n'prag t'bores
kur veq i qoj ment nfaktin qka mun mem ik prej dores (tem)
zemra mdhemkur e di qe ylli jem mo s'shkelqen
kur akrepat e ores jon njejtin venat njeri e kom n'men..
po nuk e kom afer..
n'shi mja majt qadrenton kohen mja puth faqet
du me bo realitet andrren
se ky njeri kur e kom ma bjen hanen afer naten
dyrt e parajses hapen me to..
dal rrugeskurgjo pos ftyres saj s'shoh
syt mpikojn lot kur ja nij largsin
buzqeshjet m'vinkur dora saj nftyren tem prap mrin
e du qaq shumsa me krahasu me vij tflakes
buza mdridhet tu e prit takimin e rradhes
e vetmja fjoll e bores qe nuk e shkrin dielli
aint no sunshine with out your smile so smile for me baby

asni moment me ty sem bohet bajat
me ty jom n'gjendje me nejt bashk dit e nat
mundsit jon tjerapo un tdu ty prap
qashtu qysh jemrena edhe jasht-afer edhe larg
ska muri qe na ndanska kurgjo qe na then
sa her tkqyri n'sy e shoh pasqyren e shpirtit tem
tingujt e jetes vin prej fjalve qe ti mi thu
un kom lind veq met tregu qe pafund ty tdu
sa her t'shoh n'dit t're..thom u qel ni rrug e re
qe dor per dore me ec..me fillu yjet mi njeh
e di qysh o me kon n'antarktik kur nuk tkom ty
e di qysh o me kon n'diell kur t'ndjej e t'shoh nsy
ja di vleften jetes qat'her kur ty pran t'kom..
qka do qe boj ka do qe shkojpa ty dita sem shkon..
jom i thjesht n'jet..zemer kom fat qe t'kom fat
pot thom prap..kur je aferskom nevoj me lyp yll nalt
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)