Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mahmut Ferati - Tuci Trimi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
OOOOOO ME NJE KANG BURRAT I NGUCA
DO JAN TRIMA DO JAN TUTCA
KUR FLET TUCI PER TRIMNI
THU PSE SJAM USHTAR I TIJ
NAT MINUT QE NDIZET ZJARRI
UNE O BURRA JAM I PARI
KUR BAN BAM PUSHKA E TRIMIT
TUCI LYP BIREN E MINITTTT

EEEJJJ TRIMIT VETT TRIMRIA I FLET
TUTCI IK PREJ HIJES VETT
ZEMRA E TRIMIT NUK KA FRIK
KAMTE E TUTCIT JAN ME IK
KUR SHEH TRIMIN I HI TUTTA
NIS ME FOL ME FJALE TE BUTA
SHPEJTE E NDRRON FJALEN E VJETER
THUU MOS ESHTEE NAJ NJERRIII TJETERRR

OOOOO KUR SHKOJN TRIMAT NGA KJO BOTEE
TUTCI THOT I KAM PAS SHOKE
ME PAS VEPRA SA KA FJAL
SOT ISH SHPALLL HEROI I GJALL
KUR I NALET LUFTES TIMI
DO ME DAL MA NALTE SE TRIMI
NA RUJTE ZOTI PREJ MA TE KEQES
GJITHKUSH HALLIN JA DIN VETES
NA RRUJTE ZOTI PREJ MA T'KEQES
GJITHKUSH HALLIN JA DIN VETES
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)