Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - Sulçe Begu

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I
Nji Topçi në Shkodër
Na ka dal me nam
Sulçe begu i vogël
Si ylli o me hanë

Sulçe begu i vogël
Si ylli o me hanë

Sulçe beg mor bir
Mos dil n'at zaman
Se cuca e Vezirit
Me ty ka o sevdan

Se cuca e Vezirit
Me ty ka o sevdan

II
Sulçe beg more djal
Ku m'ke fjetun mbram
Ke Veziri i Shkodres
Moj e zeza nanë

Ke Veziri i Shkodres
Moj e zeza nanë

Sulçe beg more djal
Nana të pata than
Se Veziri i Shkodrës
Ty don me te vram

Se Veziri i Shkodrës
Ty don me te vram

III
Dy kandilat ndez
Njoni ishte fik
Sulçe begun e vogël
Ma kan therr o me thik

Sulçe begun e vogël
Ma kan therr o me thik

Atje n'at çardak
Dy kandilat ndez
Sulçe begun e vogël
Ma kan pre o me këmbez

Sulçe begun e vogël
Ma kan pre o me këmbez

IV
Sulçe beg more djal
Veshma çat mintan
Marshalla o bre biro
çe paske o taman

Marshalla o bre biro
çe paske o taman

Sulçe beg more djal
Veshma çat jelek
Marshalla o bre biro
çtë paska o lezet

Marshalla o bre biro
çtë paska o lezet
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)