Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto - Nje Gjahtar Me Fat

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
bore bardh malet ka mbuluar
nje gjatar malet ka kaluar
e jam nisur qe mbrem
rruget sot un ti kam zen

o gjatar mbrrita gjer ne thua
si ste vjen ty pak keq per mua
serdha per te te vrar
por kam ardhur per te mar

po te jet fjala e vertet
do me zesh ti mua me rriet
do kap do te gjej
neper malet tej per tej

si lule beharit nje thellez
e kapi gjatari ne nje rrez
e kapi me rriet oo
pa plumb e singjet

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat oo
sot u be me fat

bore bardh maleve ka tretur
nje gjatar aty me ka gjetur
e jam nisur qe mbrem
rruget sot un ti kam zen

po te jet fjala e vertet
do me zesh ti mua me rriet
do te kap do te gjej
neper malet tej per tej

si lule beharti nje thellez
e kapi gjatari ne nje rrez
e kapi me rriet oo
pa plumb e shigjet

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat
sot u be me fat...

malet more malet po gezojn
ne mest te janarit po blerojn
nje gjatar i ngrat oo
sot u be me fat...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)