Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Potpuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ku po shkon
Ku po shkon mori e mira bardh si bora o
Bardh si bora neper male

Mos me ik moj hije me hije
Bahem zog e o bahem zog e kam me te nxane x2

Ku po shkon o
Ku po shkon moj lule verdha lule bukur o
Lule e bukur neper shkrepa

Mos me ik moj deg me dege
Bahem zog e o bahem zog e kam me te preke x2

...

Pik me rrema shero shero hajde pik me rrema x2

Ndaj zylifin shero ne kater rena x2

Ne kater rena shero shero hajde fije fije x2

Kur te merzitem shero vij e rij x2

Kur te merzitem shero vij e rij x2

Ne bahçen tane shero ner ate hije x2

...

Me pas kon si ti e mir
As du rruze e as du lire x2

As du rruze e as du lire
Veç e du nji djale te mire x2

Me pas kan si ti e holle
Mu kish ngri bajraku ne dore x2

Mu kish ngri bajraku ne dore
Gjysa akull gjysa bore x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)