Më mbaj mend (për 1 muaj)

Motrat Mustafa - Shpirtit Tim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur ja mbylla syt
Oh merzija me ka mbyt
At qe e deshta fort
Vdekja ma mori sot
Dy femij jetim
Oh mi la si kujtim..

Mos mendo moj Moter Engjulli ne qiell
Aj ka shku e s'kthehet
Ti la vajzat amanet..

Ah moj moter
si erdhi kjo dit
Sa veshtir Femit pa Bab me i rrit
E kan thirur sonte
e dojshin me pa
Nana e mjer Bab smundet me ju ba..

Shpirti ti tek un
ne zemren time rrin
Do i rris vajzat
sikur deshte ti..

Malli po me mbyt
Oh dixhu Shpirti im
Si e vdekur jam
kengen Lot e kam
Si nje Melodi ishte shpirti ti

Mos mendo moj Moter Engjulli ne qiell
Aj ka shku e s'kthehet
Ti la Vajzat amanet

Ah moj Moter
Si erdhi kjo dit
Sa veshtir Femit pa Bab me i rit
E kan thirur sonte
e dojshin me pa
Nana e mjer Bab smundet me ju ba

Shpirtin ti tek un
ne Zemren time rrin
Do i rris Vajzat sikur deshte ti.. (x3)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)