Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - A Behesh Merak

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kur ma fal 1 bushqeshje, Sikur zogu fluturoj.
Kur kalon nes me shiqon si nat po vi e kaloj
U dogja perse gjalli, Nuk po me heket malli,
Per sy te balli ty u dashurova.

Merak merak a behesh ti,
A behesh merak djalo i ri,
A behesh merak per mu ti,
Siq merak behem un per ty

2X
He pra thuje djalo i ri, Siq po ta them une ty tregom cndjen ti per mu, Se mke djeg e pervelu

Se cme merr mendjen mua, Mezi kenden mu me flet, E kur me buzqesh zemren ma qon pesh, U dogja perse gjalli, Nuk po me hjeket malli, Per sy te balli ty u dashurova

Merak merak a behesh ti,
A behesh merak djalo i ri,
A behesh merak per mu ti,
Siq merak behem un per ty

2X
He pra thuje djaloi ri, Siq po ta them une ty tregom cndjen ti per mu, Se mke djeg e pervelu

2X
a behesh meerak
meerak a behesh ti

Merak merak a behesh ti,
A behesh merak djalo i ri,
A behesh merak per mu ti,
Siq merak behem un per ty

2X
He pra thuje djaloi ri, Siq po ta them une ty tregom cndjen ti per mu, Se mke djeg e pervelu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)