Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlum Zeka - Mekati

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
mekat esht kjo qe un po e bej
s'durohem dot un pa ty s'dua t'jetoj
mekat esht qe buzet tua un lakmoj
s'dorzohem dot un pa ty s'dua t'jetoj

ref:
po te humba ty do ta humbi edhe veten
jo s'dua pa ty asnje qast ta kaloj jeten
po t'me tretet jeta me tretet veq per ty
un te dua dhe shpirtin tim ta fali vetem ty

mekat esht kjo qe ne enderr ty te shoh
kur e di qe je me tjetrin fare s'me pengon
nuk e kam veshtir kur e di se kush ke qen
nuk e kam veshtir kur e di per mu qfar ndjen

ref:(2x)
po te humba ty do ta humbi edhe veten
jo s'dua pa ty asnje qast ta kaloj jeten
po t'me tretet jeta me tretet veq per ty
un te dua dhe shpirtin tim ta fali vetem ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)