Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rovena Stefa - Nuse Nuk U Bera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mësit dergove dorën kërkove
Solle unaz edhe flori
E unë të prita si është tradita
Nuse t'më marrësh në shtëpi
Si për inati disa zgjati
Kaluan muaj kaluan dhe vjet
çejzin e lava shum her e thava
Pushka e dasmes spo kercet

Ref: Un nuse nuk u bëra
Më mbeti endrra mbyllur ne sirtar
As me ty e as e ndar
Mos qaj nënë ,mos mallko
Se kismet ka qen ajoo
Këng e dasmës su këndu
Mbeta nënë pa u martu....
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)