Shaqir Cërvadiku - Kush Ta Blejti Oren E Dores

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kush ta blejti lule o
Oj oren e dores
Oj oren e dores o

Mu ma blejti shoqe o
Djali prej Kosove
Djali prej Kosove o

Kush ta blejti lule o
Jelekun e arit
Jelekun e arit o

Mu ma blejti shoqe o
Djali i Gostivarit
Djali i Gostivarit o

Kush ta blejti lule o
Fustanin me vija
Fustanin me vija o

Mu ma blejti shoqe o
Djali nga Shqipnija
Djali nga Shqipnija o

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)