Më mbaj mend (për 1 muaj)

Raprima - Matura

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Edhe qat koh qe e patem
Edhe qajo ka kalu
4 vjet kalun shpejt
zdi qysh kom mju harru

Lantistar:
U bojsha gati ka shkolla un me shku
rrisha en qytet edhe sene tu menu
Kejt kom harru matematik oren e par
jo nuk hi net um shenon en ditar
ma bojshin prind ti hiq n`shkoll sje tu shku
mo more djal pse met perjashtu
e di kur shkoj e di qa boj
mos u tut se me shku nuk harroj
Nje qastit tvogel rendesin nuk ja dim
deri sa aj qast t`na kthehet ne Kujtim
dita e fundit e shkolles u afru
Lamtumir shok e shoqe se kejtve ju du

Edhe qat koh qe e patem
Edhe qajo ka kalu
4 vjet kalun shpejt
zdi qysh kom mju harru

Coxman:
Edhe qeky vit edhe fundi mo i erdh
shum i lendum sa shum lot jom tu derdh
2-sha i kom n`zemer une kurr si harroj
n`mendje e kom klasen sa her qe menoj
po du mu kthy me shok po dy me thy
po e du profin e keq nuk po due lot n`sy
se shum sene qetu i perjetova
najher u gzova e najher u lendova
mka marr malli me arsimtar mu perla
po du mu kthy me ju shok prap mu sha
po fundi nuk po nalka zemren ma kalli
Me mujt me kthy kohen prap un e nali

3x.
Edhe qat koh qe e patem
Edhe qajo ka kalu
4 vjet kalun shpejt
zdi qysh kom mju harru
zdi qysh kom mju harru
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)