Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aferdita Demaku - N'maje T'shpis Valon Flamuri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'maje te shpise u ngrit flamuri
Dasem te madhe ne po bojme
Edhe nanes po i qesh nuri
Djalin sot po e martojme x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Çou moj nane e priti krushqit
Po e bijne nusen me duvak
Hajde nuse ardhsh e bardhe
Si shqiponja ne bajrak x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

Po knojne motrat me dahire
Martojne vllaun per hasret
Çifti i ri u trashegofshi
Qofshi te lumtur o ne kete jete x2

Ref...x2
Hajde te gjithe hyni ne valle
Hyni ne valle me vallezu
Lum po ban baba dhe nana
Sa shume zemrat ju kane gezu

...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)