Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Potpuri 1

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
O dola jasht oj nan
e po binte shi e
hej hej
e po binte shi e
hej hej.

O djali bukur nan
po ma ben me sy e
hej hej
e po ma ben me sy e
hej hej.

Hajde hajde
naze naze
kysmetim
me kajde kajde.

Hajde hajde
naze naze
kysmetin
me kajde kajde.

Hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie
hajde hajde oj Nazmie
mbushnai gotat me rakie.

(pj.29)

O ti djai pa martue
o ti djali pa martue
shit sahatinmerrem mue
shit sahatinmerrem mue.

Une sahatin nuk e shese
une sahatin nuk e shese
ja do te marr e ja do te vdese
ja do te marr e ja do te vdese.

(pj3 e fundit)

Nuk ka dasem e pa daulle
nuk ka valle e pa valltare
dhe ne vdeksha po ju vazhdoni
me kenge ne zemer e ballin lart.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha.

Bjeri gajdes gajdexhi
bjeri mos tu thafte dora
gajdexhi o djale i ri
o se erdhi koha
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)