Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stresi - Mka Marr Malli

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Yo E kom pa 1 Onderr t'keqe Shum t'keqe
Sikur 1 dit rash ne Humner
edhe lypsha Ndihm ndihm se kerrkush spom jepte ndihm
Thirra nanen nuk pergjigjej
e thirra vllain nuk pergjigjet
e thirri baben prap as baba s'me pergjigjet ...

JOM N'HALL CA ME BO CA ME BO
CA VJEN PREJ ZOTIT E PRANOJ

Sa shum kujtime sa shum mall kam per ty Bab!!!

E puthi qiellin falenderoj zotin
lutna per to se per to e derdhin lotin
e derdhi lotin e derdhi lotin
lutna per to se per to e derdhin lotin
Bi me flejt e pamundur nuk pom lan kto kujtime
trupi pom rrenqethet kur i nij ato vajtime
sa i pa fat n'jet bab pse m'le vetem
Kthehu bab te une se djali o tash vetem
ma mir me dek se sa pa ty
nuk kisha lutje se ket zemer ma ke thy
jetoj me frymen se nje dit une prap kam met pa ......
jetoj me frymen se nje dit une prap kam met pa....

Krenar per ty bir deri diten e fundit
djali qet pushk sipas kanunit
ja puthi doren
ja puthi ballin
i thom bab sa shum mka mar malli .....

Thojn Se Trimat S'qajn
Po Shpesh Qaj Per Ty
Po Thojn Jena Nisoj
Po Thojn Tkam Ngja Ty
Po Thojn T'kam Ngja Ty BaB....
Po Thojn T'kam Ngja Ty BaB....

Si tutna vdekjes edhe nese vdes bile e di
tpakten e di qe jam me ty
ket moment e pres mka mar malli BAB
mka mar malli shum
kur ti m'nojshe ngjum
ARKIMEDI m'ka nejt afer
e du si vllan e diten kur na le
nat e dit kem qa
me lot nsy....

Mka mar malli
Mka mar malli
Mka mar malli per ty
Mdhem zemra per ty
Mdhem shpirti per ty..

Mka mar malli per ty
Bab..Bab Bab
Mka mar malli per ty

Mka mar malli
Mka mar malli
Mka mar malli
Mka mar malli
Mka mar malli

Mka mar malli per ty

BAB kurr nuk t'harroj......
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)