Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta & Anxhelo Koci - Si Melodi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hey ajo nuk kishte fare stil si un
Ishte vetem Latine dhe fliste shume
Kishte Flak e kthente koken lart
dukej sikur merrej me magji
e un rrija larg
femer pa komplekse nje barbi buz liqenit
e gjeta veten time neper notat e refrenit
e veshur si Kubane pa asnje lloj problemi
ekstra kom pagujt vec tja siguroja vendin
qeshte ChoKo me Kakao konga preferume
m'imintonte sikur bonte rrep sa e llastume
ju afroja aa gjoja puthja vjen e fundit , ndoshta e ka nga melodia apo era parfumit vashdonte skemen e duhur se donte tisha pjes me ftonte ne disko se e dinte qe kercej
Nje gentelmen aty sdallonte cdo njeri
nese dorzohet njeher ti mos ja merr per dobsi

Ref.3X
Syt tek ti ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser

Big Basta:
Ok zemer trego ca do dhe un ta plotesoj
ditet kalonin me kot dhe ajo njesoj
fytyra si Hana Montana dhe trupi Jey Love
mbiemri Domencina
ajo shkendija ishte fakti pelqimit
se smund te imagjinosh ne limitin kritik
du me shkrimin antik ajo nuk dinte shume shqip
vec ishte e naturalizime qe nga viti 2000'
Banonim nje bllok larg rastisshim shume shpesh ndark
ndalonim flisnim per tperditshmen dhe jeten private
sepse ti ma veshtirsoje punen mboje per vete me fjal
dhe nuk e merrje asnje hap me shume se aq
loja me blof un e ti u bom loli pop
e doja vetem nje moment sa per opsesion
sa per informacion ka kalu shume kohe
ajo tashme eshte kthyer nvendin e saj....

Ref.3X
Syt e tij ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser


Anxhelo:
Ndalu pse ik ti ti nuk ke ku gjen me mire
por e mertion dhe ti
ty te bej te qeshesh se kam stil
pastaj tgjith e dine
se ne jemi bashk qe ne fillim
sa do kam nevoj per ty ti nuk e di

Ref.5X
Syt e tij ate nate
ne cast humba veten
vetem pime cfare nuk tham
ne fund shihem neser
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)