Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Dy Çunat Që Ka Tirona

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dy çuna qe ka Tirona
Bojn harap nji kasaba x2

O dyqanet karshi ç'i kan amon
Sadiku me Mustafan x2

Hajde hajde mre Hasano
Ç'i ke dal zot bukuris x2

O si s'tu qep ai xhamdani aman
Ju thafshin gishtat terzis x2

...

O xhamadani qep prej arit
Çfar terziu ta ka qep x2

O aferim o mre Hasan Muka amon
Ne Tiron ke qit marifet x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)