Më mbaj mend (për 1 muaj)

Merita Halili - Jam Bandill Një Trim I Fortë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam bandill nji trim i fort
Zemërohem kot e kot

Zemërohem kot e kot
Durimin se duroj dot

Durimin se duroj dot
Natë e ditë po qaj me lot x2

A e di ti a je si je?
Sa e bukura që më je
Duke u tundur më shkonje
Porsi qingj o më vije
Hajde lule menekshe
Aman hajde shpirt o rri me ne

Jam bandill nji trim i fort
Zemërohem kot e kot
Durimin se duroj dot
Natë e ditë po qaj me lot x2

Unë jam djalë e nuk jam plak
Zemra po më digjet flak
Zemra po më digjet flak
Je e bukur si zambak

Zemra po më digjet flak
Je e bukur moj si zambak
Je e bukur si zambak
Belin e hollë moj për marak

A e di ti a je si je?
Sa e bukura që më je
Duke u tundur më shkonje
Porsi qingj o më vije
Hajde lule menekshe
Aman hajde shpirt o rri me ne

Unë jam djalë e nuk jam plak
Zemra po më digjet flak
Je e bukur si zambak
Belhollë moj për marak x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)