Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergys Shahu - Nga E Para Tja Nisim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dhe jeta na ndryshoj
por unë nuk kam ndryshuar
çdo ditë ty të mendoj
kurrë stë kam harruar

Sa shpejt koha kaloi
dhe çdo gjë ndryshoi
tani vetën se njoh
jam i humbur kudooo

Sa e padrejtë kjo botë
çdo gje duket e kot
kur se ke pran njeriun që do
dhimbja shpirtin ta pushton
edhe lotet spushojn

një dhurat ne duar e mbaj
dua ta dhuroj edhe nese jemi te ndar
jam aty ku ishim nje vit me parë
i dëshpëruar me zemer i vrar

(ref.2x)
Ej për ty jam më i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Albo K)
Ok e pranoj gabova qe u largova
por të kisha në zemër as 1 minut ste harrova
Ishin ca persona ca probleme familjare
e vetmja arsye që me ty jetojm te ndarë

edhe pse larg unë dicka kurrë se harroj
ishte puthja e parë që dashuria ma dhuroj
thjesht nuk e kuptoj pse të 2 jetojmë të darë
dikur nuk rrija dot syt e tu pa i parë

zemër tani jam larg dhe kaluan shum vite
e pyes vetën a je gjall zemër a më prite
apo ike u largove dhe me tjetrin sot jeton
ke krijuar familjën tënde dhe për mua më smendon

Jetoj në dilemë dhe se di më ca të boj
çdo mëngjes i lutem zotit që një ditë ty të takoj
ndoshta dhe gaboj ndoshta vuaj që shpresoj
por diçka është e sigurt që nga zemra stë largoj zemër.

(ref.2x)
Ej për ty jam më i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Ergys Shahu)
Fotografin në dor e mbaj
e shikoj e prek ngadalë
më kujton kohën tonë
kohën tonë kohën tonë

jo nuk gjej fjal ja nis të qaj
se kam shum mall se kam shum mall
jo se besoj un ta pranoj
a të mungoj a të mungoj

(ref.2x)
Ej për ty jam më i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Ergys Shahu)
Dhe jeta na ndryshoj
por unë nuk kam ndryshuar
çdo ditë ty të mendoj
kurrë stë kam harruar
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)