Më mbaj mend (për 1 muaj)

Afërdita Dreshaj - Komplikim

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I zi a, i bardh
ky shpirt po qan
nga fjalët që tham
rrije larg
arsyetime më nuk ka
ti nuk pranon aspak, 'Më fal
ti harrove çka lem pas
kjo ëndërr nuk do zgjas
dhe pak (dhe pak)

Reff:(3x)
Sa komplikim, që e bën ti
e nëse ndjenja nuk ke
si mundet, nuk dua,
zgjedhe ti, çka është më mir
e nëse ndjenja nuk ke
si mundet, t'më duash!

Ti kë po beson,ne kët situat
dhe po rrezikon, t'më humbësh n'kët nat
arsyetime më nuk ka
ti nuk pranon aspak, 'Më fal
ti harrove çka lem pas
kjo ëndërr nuk do zgjas
dhe pak (dhe pak)

Reff:(4x)
Sa komplikim, që e bën ti
e nëse ndjenja nuk ke
si mundet, nuk dua,
zgjedhe ti, çka është më mir
e nëse ndjenja nuk ke
si mundet, t'më duash!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)