Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Zhula - Ndjehem Bosh

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dhe sa her' ai bertet
nje lemsh me mbyt n'kraharor.

Copa qelqi degjoj,
dal vrap un' ty te te mbroj.

Kur zenkat fillojn prap
ne koh' kthehem si nje femij
strukem ne nje cep,melodi.

Ref:
Boll me s'duroj
dhimbje krijon..me lendon.

Boll me copetoj..
Qetesi Hey!
Kerkoj nga ju harmoni!..
Ndjehem bosh!..

....

Dhe afrohem tek ti
doren t'mbaj, lotet t'i fshij.

Do te mbroj ti e di,
engjelli im pergjithnji.

Gjithcka duket sikur mbaroj
por e kam gabim..
tjeter thik' ne shpirtin tim

Ref:
Boll me s'duroj
dhimbje krijon..me lendon.

Boll me copetoj..
Qetesi Hey!
Kerkoj nga ju harmoni!..
Ndjehem bosh!..ndjehem bosh.. ndjehem bosh...

...........

Ref:
Boll me s'duroj
dhimbje krijon..me lendon.

Boll me copetoj..
Qetesi Hey!
Kerkoj nga ju harmoni!..
Ndjehem bosh!..

Muzika nga Edmond Veizaj
Teksti nga Entela Zhula
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)