Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Digjem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Rrugës endem kot,
nuk di pse ty po të kërkoj?!
S’di se ç’paskam sot!
Dëshirë për trupin tënd të ngrohtë!

Pyetje paskam shumë.
Dyshimet, oh sa më mundojnë!
Veten e njoh mire,
por ja, njeriu dhe ndryshon.

Dhe eci përmes erës,
aromën tënde era sjell.
Mbi supe ndjej dhe shiun
Që tek ti më sjell.

Le të rrimë bashkë këtë natë
e të dëfrejmë, unë dhe ti,
derisa mëngjesi të vijë. Të dy!

Pyetje nuk kam më,
në krahët e mi kur të shtrëngoj.
Digjem unë me ty,
pa ty unë digjem, po njësoj.

Dhe eci përmes erës…
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)