Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpend Latifi & Opium - Për Kombëtaren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jemi bere shume , qiellin errsojme
Si shkaba t'zeza fluturojme,
Per kombetaren , jeten e japim
Shkojme kudo se ndalim hapin
Nga Lugina, Kosove, Malsi
Nga Iliria e Cameri
Ja po nisen me deshir t'Zotit
Kuqezinjt' e Kastriotit !

Ref.

SHQIPERI ti me jep nder,
Me jep emrin SHQIPETAR
Nuk ka fe as ka kufi
Qe percan ket SHQIPTARI
X2

Gjak i kuq ne vena t'zeza
Per SHQIPERI po jepet besa
Nga Preveza deri n'Tivar
Jam krenar qe jam SHQIPETAR

Ref.

SHQIPERI ti me jep nder,
Me jep emrin SHQIPETAR
Nuk ka fe as ka kufi
Qe percan ket SHQIPTARI

ooooooooooooooooooooo
oooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooo
lalalalalalalalalalalalalalalalala
lalalalalalalalalalalalalalalalalala
lalalalalalallalalalalalalalalalala
Shqiperi ti me jep nder me jep emrin shqipetar nuk ka fe as kufe qe percan kete shqiptari nuk ka fe nuk ka as kufi qe percan kete shqiptari
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)