Më mbaj mend (për 1 muaj)

Murat Gjoniku - Ku E Lamë E Ku Na Mbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Në ktë zemër ende është një emër në ktë botë janë dy sy me lotë
Ti jeton ende brenda meje si dikur edhe sot
Me ty isha sa krejt bota pa ty jam asgjë në botë
Ah kjo jetë…për një buzëqeshje po t’i merrka 1000 lotë (1000 lotë 1000 lotë)

X2
Ah sa shumë t’kam prit sa shumë jam merzitë
Ku e lam e ku na mbeti…dashnia o shpirt?

A t’ka mbetë pak zemër në jetë edhe një herë mem përshëndetë
Nëse s’mundesh me pyet a jam mirë a mund t’thuash lamtumirë?
Me ty isha sa krejt bota pa ty jam asgjë në botë
Ah kjo jetë…për një buzëqeshje po t’i merrka 1000 lotë (1000 lotë 1000 lotë)

X2
Ah sa shumë t’kam prit sa shumë jam merzitë
Ku e lam e ku na mbeti…dashnia o shpirt?

X2
Ah sa shumë t’kam prit sa shumë jam merzitë
Ku e lam e ku na mbeti…dashnia o shpirt?
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)