Më mbaj mend (për 1 muaj)

Evzi Kaja - Askush Nuk I Ka Krejt

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Disa jetojne ne pallate
Disa vuajne pa te drejte
Ndryshojne fatet
Askush nuk i ka krejt
Njerz qe ne rruge takoni
Veshur me kostum te shtrenjte
Mos i lakmoni
Askush nuk i ka krejt

Ref...
Nje nate dimri nate acari
Pash nje femije
Me duar shtrir
Loti i ketij lypsari
Ma ktheu mua femijerine
O mos me quani zoteri
Kur e fal oren me ar
Kot kjo pasuri
Pa dashuri jemi lypsar

Disa e lakmuan mbretin
Me margaritar te shtrenjte
Disa shendetin
Askush nuk i ka krejt
Pasurine e enderronin
Pasuria iken shpejt
Mos i lakmoni
Askush nuk i ka krejt

Ref...
Nje nate dimri nate acari
Pash nje femije
Me duar shtrir
Loti i ketij lypsari
Ma ktheu mua femijerine
O mos me quani zoteri
Kur e fal oren me ar
Kot kjo pasuri
Pa dashuri jemi lypsar

...

Ref...
Nje nate dimri nate acari
Pash nje femije
Me duar shtrir
Loti i ketij lypsari
Ma ktheu mua femijerine
O mos me quani zoteri
Kur e fal oren me ar
Kot kjo pasuri
Pa dashuri jemi lypsar.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)