Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe - Tranzit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kudo qe ulem, ndodhem
Flitet politik
Te ndez televizorin
Ne mengjes une kam frike
Ka shume vrer e sharje
Por boll ky vend u lodh
Nuk mund te vazhdoj keshtu
Njesoj nuk mund te ndodh

E bukur do te ishte
Te zgjohesha me keng
Ti thosha po femijes
Do rritesh ne kte vend
Por nje dhimbje kam
E kam e do ta them
Te ardhmen larg ktij vendi
Ne kerkojm ta gjejm

REF:
E un jam tranzit
Dyzuar un te rri te ik
Trazuar un me shpres e frik
Mes botve jam un vi e ik
E klitha une ej ejjjjjj
O TOKA ime ej ejjjj...
Sa shum mundime ej ejjj..

Sa her jam larg mendoj te vi
Sa here jam ktu largohesh ti
Ku ka elit sdegjohet shqip
Ndihem e huaj un ktu ne vendin tim
Po nuk eshte kultur zotrinj elite
E ne dreq te shkoni ju te gjith o hipokrit
Nuk shes moral e fjal se une si ju u rrita
E dua une vendin tim prandaj fort bertita

REF:
Se un jam tranzit
dyzuar un te rri te ik
Trazuar un me shpres e frik
Mes botve jam un vi e ik
E klitha une Ej ejjjjjj eeejjjj...
O TOKA ime ej ejjjj...
Sa shum mundime ej ejjj...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)