Më mbaj mend (për 1 muaj)

Op Labi Stars - Kenga Op Labi 10 Vjet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Intro:
Genta, Dafina, Shpati, Ryva, Adrian, Kaltrina, hajde!

Cekic:
Kemi workin' hard
- (?)

Blero:
Tonight,jemi mbledhur gjith ket nat
n'21 jemi mbledh ket nat
se te gjith e dim, se ti e di shum mir
jo vec ket nat.

Ne te gjtih e dim
ku kemi shtepin
Labi kur na thrret
ne nuk jemi vet
jemi 21, te Labi jemi ne
kafe ne te pin ...

Gjitha Labi i rregullon
asnje gje nuk i shpeton
pregaditjet na i cmon
edhe lodhjen na vleroson
dhe te gjithve aj na don

- (?)

Eshte shtepija jon zemer
21' jon zemer
e Labit zemer,
kjo dhe vjet zemer!

Excuse me ..
- (?)

Dhe un, edhe un kendoj me ju
para .. du me kendu
dhe vet jetoj, per vitet qe do te vin
kendojm ket nat

Ne te gjtih e dim
ku kemi shtepin
Labi kur na thrret
ne nuk jemi vet
jemi 21, te Labi jemi ne

We lose, lose
... -(?)

Don't stop keep in move
put your drink's up

Cakrroje goten
edhe hidhe ne tok
festo me Labin
edhe ne ritem vallzo
ti e din se,
Labi ritmin e do
Prishtin, New York,
Cyrih, Zheneh, Lozan
Ulqin, Tiron
Shkup edhe Tetov!

Mos harro tash ti
me Labin je ka ven cdo diel
me 21' qendro
me Labin ti bashk festo

All:
Lalalalalala
Ne dhjet vjetorin tash po festojm
Lalalalalala
me 21' ne tash po kendojm

The gjith me Labin tash te cojme dolli
per 21' qe e kemi shtepi
per 10' vjetorin qe feston Labi tani
te voglen shtepi
te madhen shtepi

Don't stop keep in move
put your drink's up

Cakrroje goten
edhe hidhe ne tok
festo me Labin
edhe ne ritem vallzo
ti e din se,
Labi ritmin e do
Prishtin, New York,
Cyrih, Zheneh, Lozan
Ulqin, Tiron
Shkup edhe Tetov!

Mos harro tash ti
me Labin je ka ven cdo diel
me 21' qendro
me Labin ti bashk festo

All:
Lalalalalala
Ne dhjet vjetorin tash po festojm
Lalalalalala
me 21' ne tash po kendojm
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)