Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gent Bushpepa - Udhetari

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam nje udhetar
Udhetar i lodhur
Ne kete rruge pa fund
Te kerkoj, s'te gjej askund.

Tinguj te brishte, m'kujtojne kohen
Kur bashke nje enderr ndame.
Dje idhull, tashme e lene menjane...

Kerkoj me dhimbje, kerkoja ca njerez
Qe thane se "shpresa e fundit vdes"
Te me japin pak diell,
Te me largojne erresiren
Dhimbjen te ma shuajne ngadal.

Kerkoj mes tyre kerkoja ca njerez
Qe thane se "shpresa e fundit vdes"
Nje udhetar i vetem sdo jem..

Me vjen ne kete nate
Ne enderr
Aromen s'ta ndjej dot.
Koha harron... mundohem kot.

Ora ne mur, le te ndaloje kohen
Kur lotet s'me ishin thare.
Shpirtra te ngurte
Jetojne te ndare...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)