Më mbaj mend (për 1 muaj)

Parashqevi Simaku - Kenge Arbereshe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mbi lëndinë ti ku vajte, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime vajta për ujë, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e ujti de ku është
e bija ime moj, e ujti de ku është
e ujti de ku është

Mëma ime m'u ça buza, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Doli dielli dhe m'a thajti, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e dielli de ku është
E bija ime moj, e dielli de ku është
e dielli de ku është

Mëma ime e zuri reja, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime e zuri mali, Luli o
Luli o, lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e zemra më këndon
e zemra më këndon
e zemra më këndon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)