Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Matraku - Me Mungon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I mbledh kujtimet une ne nje leter
Dhe nga larg ty ti dergoj
S’do mundem kurre te dua nje tjeter
Te kam dashur ty gjithmone

Je larg
Por pran meje jeton
Te ndiej ty ç’do cast
Gjysma ime mungon

Miljona here i bej pyetje vetes
A eshte gabim kur dashuron
Do ishte shume me mire te me donin
Se ndoshta veten se lendon

Ku je...
Tek ty koha ndalon
Dhe sikur mos t’jeshe
Me ty do jem gjithmone

Ref

Zemer me mungon,ti me thoje
Te dua ç’do sekonde,a te kujtohet

Me fjale ti,boten premtove
Por tani hiiii,s’ka me une dhe ti...

Ç’do nate une rri ne dhomen e vjeter
Emocione perjetoj
Kujtimet une i ruaj ne zemer
Ku ç’do gje ty te kujton

Nuk je
Dhe kjo shume me mundon
Kohen pas e kthej
Aty gjithshka ndalon...

Miljona her i bej pyetje vetes
A eshte gabim kur dashuron
Do ishte shume me mire te me donin
Se ndoshta veten se lendon

Ku je tek ti koha ndalon
Dhe sikur mos t’jesh me ty do jem gjithmon

REF.:
Zemer me mungon,ti me thoje
Te dua ç’do sekonde,a te kujtohet

Me fjale ti,boten premtove
Por tani hii s’ka me une dhe ti...

A do te jemi bashke,a do te ndiej me prane
A do me thuash me te dua,te dua
S’ka mbetur asgje tjeter,tani luftoj me veten
Ndoshta ne jeten tjeter,do jemi te pandare...

Me mungon
Me fjale ti
Por tani
S’ka me une dhe ti...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)