Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Sot Jam Vone

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
edhe mesova te bej rim
sepse ishte e vetmja rrug
dora majt n'perdorim
presidenti shkon n'luft
t'gjith i thon salu
se eshte art jo aren
shume i qet i ndjek tabelat
qe e cojn direkt n'sken
dhe ndihet me i paster
fillon mendon master
stili mos m'prek
duket qe ke ndru klasen
sepse nuk t'shohin perdit
n'ket qytet rritem
ku jeten s'e kena mo film
duhet t'shkrujn liber
ecim me hapin e njejt
n'mes t'shkretetires
zemer un nuk e boj
un' e boj vetem per muziken
t'gjithe e kan nje ritem
sillen si pasaniket
fjala eshte e shenjt
nona asnjeher nuk shiten
koha per biznes
ne po kultivojm fame
besom qe per kete treg
jemi malli me i papam
limited edition
brandy jon ne t-shirt
ngjyra pa fund se
eshte viti me i frikshem
asnje se dinte
ca po ndosh tek un
se mendimet me pa lidhje
nuk i vejn n'pun
s'kena kompromis(jo)
thanx shume
jena hip-hop
jena kultur

reff.
SOT JAM VON,NESER SJAM
BOTA LEVIZ,JO NUK NDAL
MOS MOHO,BEHU REAL
MERRE ME LEHTE.S'ESHTE PERSONAL
NE FESTOJM,E BOJM FLAK
B.I.G C.I.T.Y
DHE TIRONA KNO
LA LA LA LA LA LAAA....2X

ngreji duart lart nona
leviz duart nona
coji duart nona
majt-djatht
heyy
ngreji duart lart nona
leviz duart nona
coji duart nona
majt-djatht
prisni
idet ju mund t'i ngjisni
t'gjith e kan nje shanc
nese ky eshte fucking bussines
bigi nuk u ndal
asnjeher nu mos levizni
disa e meritojn
disa dun me na bo pis ne
(dirty-dirty)
hesht edhe hidhi sy kontrates
ures ja vej minen vet
e jo me tjem parabol
duhet t'jeni stabel
mjafton ta pranosh si kusht
sepse dituata del
dhe ti ndihesh shume ngusht
gjonant meritohen
dhe ne po e mbajm fjalen
mandi m'thot qe duhet
qe me hap dhe ca filiale
bohu pozitiv
gati per t'ardhmen
textipo m'duket
se po meret vesh mire

reff.
SOT JAM VON,NESER SJAM
BOTA LEVIZ,JO NUK NDAL
MOS MOHO,BEHU REAL
MERRE ME LEHTE.S'ESHTE PERSONAL
NE FESTOJM,E BOJM FLAK
B.I.G C.I.T.Y
DHE TIRONA KNO
LA LA LA LA LA LAAA...3X
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)