Më mbaj mend (për 1 muaj)

Trix (Veli Sahiti) - Eja

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jeta ime u be vjeshte me shi
Prej atehere kur ike ti
Po me djeg malli per ty
E pres te kthehesh perseri.

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.

Do te kerkoj qiell e mbi dhe
E te gjej atje ku je
Zemres sime tia heq mallin
Qe po digjet sikur zjarri,

Ref:
Eja eja si pulebardhe
Fluturim permbi vale
Te fillojme aty ku mbetem
Kengen tone te vjeter.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)