Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Pranvera Filloi Me Ardhë

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Pranvera filloi me ardhë
dhe bylbyli nis me k'ndu'
Njajo drandafillja e bardhë
del n'dritare me ndig'ju'
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
O shpirt sa të du'
S'bashku't jetën me e kalu'

Rreth e rreth Shkodrës jam sjell'
lule m'lule tuj shetit
Ndër ma t'bukrat ty t'kam zgjedhë
porsi hyll' i bukurisë
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
O shpirt sa të du'
S'bashku't jetën me e kalu'
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)