Më mbaj mend (për 1 muaj)

Iliret - Sa Shum Te Kam Dasht

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Sishte ender ishte shume e vertet
Te besova,Ti e mbyte nje jete..
Nese te shoh ndonje dite
Do ta them vec nje fjale
Sa te jem gjall ne ket jet kur skam per ta fale

Sikur trupi pa shpirt
Un pa Ty tash kam mbet
Sa shum te kam dasht e ti me harrove krejt.Ref

Sa shume zemra e sa shume dashuri
Nuk jane bashk ne kete bote plot lakmi
Vec ata me kuptojn
Qe kan dasht me gjith shpirt
Dashurija ime prej teje se kam prit

Sikur trupi pa shpirt
Un pa Ty tash kam mbet
Sa shum te kam dasht e ti me harrove krejt.Ref
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)