Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gjyste Vulaj - Ndjenjat S'mund Ti Luftoj

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
me luftu me veten as humbi as fitoj
pa fund te dua, skom qka hek as qka shtoj
mos me te dasht veq deka mu ndaloj,
un ndjenjat s'mund ti luftoj

mekatare, mekatare jom,
se shpirtin djallit ka kom dhan
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi
se parajz per mua nuk ka pa ty
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi,
se parajz per mua nuk ka pa ty

unë veq nje her jom dashuru si npralla
shpirtin dhe zemren pa brojte ti fala
nje minut gezim me ty esht sa nje jet
pa ty qdo minut, deshiroj me vdek

mekatare, mekatare jom,
se shpirtin djallit ka kom dhan
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi,
se parajz per mua nuk ka pa ty
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi,
se parajz per mua nuk ka pa ty

asgje perveq lotve ne bot me nuk ka
1000 vjet pa ty, qe kur me ke lan
fjalt e tu mashtruse, syt e tu te zi,
buzet tua mekati im

mekatare, mekatare jom,
se shpirtin djallit ka kom dhan
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi,
se parajz per mua nuk ka pa ty
ma mir ne ferr me ty djall zi me zi,
se parajz per mua nuk ka pa ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)