Dardan Shkreli - Edona

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Edona,
asnjëherë s'më kanë kuptuar,
Edona,
s'di përse jam i hutuar.

Edona mirëmëngjes,
Dielli n'syrin tënd po agon,
Një ditë mbetesh pa mua,
Ti po harron.

A kam qenë
Dhe pse s' jam,
Më beso kur të them,
Se unë faj nuk kam!

Se çdo gjë po rrjedh
Kaq shpejt, kaq shpejt,
Unë nuk e di kur gaboj,
Dhe kur jam në rrugë të drejtë:

Më trego, ose shko!
Kaq shumë natë e s' kam gjumë.
Më trego, ose shko,
Edona, më duhesh kaq shumë!
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)