Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agresioni - Soldier

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dredha
..................................................
Jom i vetmi udhtar qe ska ndjena per ushtar
Eci nrrug tmija si ma i madhi fatbardh
Shiptar krenar e di luften qysh me kall
Nuk e kalli shpesh se nuk ki qka me kall
Kom pare si zall per ksi pun paguj gjin
Nuk e lodhi veten edhe nuk jom as qe tshtin
Veq ndaq javash tash shti copa kallash
Ma mir e ki mu rujt se na tlojna pergjakt
Shqipe se jo pak ma nin zonin kur dberrtas
Repi jem dallohet nihet kur t'flas
Nuk jom as qe flas veq sa me thon po foli
Ne bo mu nis lufta ki me pa veten te vorri
Tplagost qather ki me kuptu se kush osht boss
Bos i kti repi qe kur don t'shtin patos
Ishalla nuk ma bjen kurr mem pshtet per muri
Se qat dit qe tum pshtet ki me pa veten nder guri
..................................................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)