Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Kthena Apet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Gold Ag
....................................................................
Ehh moj PRESHEVË vendlindja jem
Ti nuk e din sa peshon n'zemren tem
Shpesh t'kom knu po apet pot knoj
Se 1 pjes t'madhe tjetes me ty e jetoj
Jet monotone thojn kejt u bo njejt
Po pak mos met pa na mer malli shpejt
Se di qa u bo nuk pe di as vet
Veq e di qe perpara u kon ma lezet
T'mira si te ti PRESHEVË kurr skom pa
A nashta pse u dit secili venin ku e ka
E mir o qdo stin si dimer si ver
M'mer malli per gur per mat miren er
Kush ma shum se un ti kall ato salla
Kush ti din kejt udht se e don kejt mahalla
Kush guxon met sha kallxom oj LUGINË
Se veq menja mi shku kejt per toke e shtri
....................................................................

Ref:2
....................................................................
Do dhe PRESHEVE bjerma kur dvish
Se mkalli ky malli n'kejt zemren e prishur
Une kthena apet se me zemer nuk tlo
Merr malli per juve merr malli per at koh
....................................................................

....................................................................
Hala shokt e njejt qe dikur lujtem kile
Qe qito vjet i bonem po u rritem pa hile
Topin e futbollit e frysha te liqa
Shkojshmi tu ngajt me lujt te ara liqa
Ti je metallica une po bona 2pac-i
Lezet i moqem te Hani e te Caki
Jeta po kalon po mashtrohet mileti
Po harrojn qe kurgjo hiq skan me mar me veti
E di qe sjom durzu edhe kur jom pshtet per muri
Veq besimi n'zot t'bon mat fort se guri
Ti diqka je ka fol pom doket je gabim
Se zemra jeme e din qysh o mu rrit si jetim
E nese d'bjen sprovë garant ka met ndodh
Be pot boj qe i bjen pishmon qa ki fol
Me rrespektin tond bab kejt kto dit i kalova
Edhe pse veq 6 vjet n'jet me ty i kalova
....................................................................

Ref:2
....................................................................
Do dhe PRESHEVE bjerma kur dvish
Se mkalli ky malli n'kejt zemren e prishur
Une kthena apet se me zemer nuk tlo
Mer malli per juve mer malli per at koh
....................................................................

....................................................................
Dashnia per dikon po jeton sa o jeta
Besom na mungon vlla kto jon fjal t'verteta
Kto fjal qe i thot zemra i bon shoqni loti
Po pu duhet mu pajtu se qaq e ka shkru zoti
Jeta ksaj bote ktu deshti me na da
Saher kom ardh andej ty mat parin tkom pa
E di qe ska mu kon mo si herave tjera
Gjithmon je kon tu kesh kur mke ardh te dera
Tash vjet po kalojn po treten po shkojn
Njerzt jon kujtime qe zemrat si harrojn
Gjdo fjal qe e thom shum zor goja i thot
PO na besojm mshiren qe ka i madhi ZOT
Jena nda si vllazni per sen sjena nda
N'zemren tem je hala dersa gjak mrenda tka
Zor osht met thon jo nuk t'thom lamtumir
Tkena dasht kejt ARBEN per kejt je kon i mir
....................................................................

Ref:2
....................................................................
Do dhe PRESHEVE bjerma kur dvish
Se mkalli ky malli n'kejt zemren e prishur
Une kthena apet se me zemer nuk tlo
Mer malli per juve mer malli per at koh
....................................................................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)